Алијанса за Албаниците вечерва ќе одлучува дали ќе биде дел од владата на Заев

by Fokus 22:47
22:47

Започна Централно претседателство на Алијансата за Албанците на која ќе се расправа по две точки, учеството во новата влада и изборот на министрите од редовите на Алијансата.

Според најавите, министерското место за здравство ќе му припадне на Арбен Таравари, а за министер за локална самоуправа има повеќе кандидати.

- Advertisements -

Поврзани новости