Ахмети: Нема да има лидерска средба денеска

by Фокус

Откажана е лидерската средба, со што се птоврдија шпеклуациите дека лидерите се уште се далеку од договор.

Претседателот на ДУИ Али Ахмети пред малку изјави дека ќе нема нова средба на лидерите на четирите најголеми партии за надминувања на политичката криза.

Ахмети оваа изјава ја даде по средбата во Собранието со американскиот конгресмен Елиот Енџел, одговорајќи на новинарско прашање.

Поврзани новости