Адеми: ДУИ не излезе од Владата, само го освежува тимот

by Фокус 20:24
20:24

Абдулаќим Адеми од ДУИ за Тв 21 изјавил дека потегот на партијата со заминување на министрите не значи дека заминуваат од Владата, туку дека е можно да назначат нови имиња како освежување. Сепак, како ќе се однесува ДУИ зависи од лидерот Ахмети. Тоа го потврдија и од партијата, а во медиумска изјава и Артан Груби.

ДУИ вчера ги повлече министрите од Владата, а како една од причините беше наведено дека институциите не можат да спречат приватни телефонски снимки да се објавуваат јавно.

Поврзани новости