23-годишен Пакистанец загина на пругата во Градско прегазен од воз

by fokus 11:29
11:29

Пакистанез на возраст од 23 години го изгуби својот живот на пругата во општина Градско откако бил прегазен од воз.

„На 19.09.2019 во 18.40 часот,  патнички воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, во близина на с.Ногаевци, општина Градско, удрил во А.И.(23) од Пакистан, кој починал на местото. Со него бил и Р.М.(30) од Пакистан, кој бил предаден на полициски службеници и бил префрлен во Прифатниот центар за странци – Гази Баба во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес“, соопштија од полицијата.

- Advertisements -

Поврзани новости