СДСМ: Протoгер се заканува- „Ќе ги најде жената и децата во ендек“

by Фокус 15:51
15:51

СДСМ на денешната прес -конференција објави и телефонски разговор меѓу, како што посочија, Мартин Протогер и Миле Јанакиески, во кој наводно Протогер смртно му се заканува на претседателот на фудбалската федерација.

-Ќе ги најде жена му и децата во ендек, наводно му вели Протогер на министерот Јанакиески.

- Advertisements -

Оваа закана следува откако претседателот на фудбалската репрезентација не сакал да пушти гратиси за некој натпревар, кој требало да се одржи ден пред изборите, а требало да послужи за пропагандни цели.

Поврзани новости