(ВИДЕО) По 79 часа спасено двегодишно дете во Турција

by fokus

Двегодишно дете денеска било спасено под урнатините на срушена станбена зграда во турскиот град Антакија по речиси 80 часа по земјотресот, јавува Sky News.

Спасувачите го забележуваат детето во тесен отвор под урнатините на зграда во Антакија. За среќа успеваат да стигнат до него и да го извлечат.

 

Поврзани новости