ФОТО Палевски го посипа Героски со боја: „Наместо да се тепам, еве ти ја твојата шарена револуција“

by fokus 12:06
12:06

Главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Слободен печат“ Бранко Героски беше посипан со боја од страна на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо пред скопското кафуле „Манда“. И двајцата се појавија на закажаниот термин денеска откако претходно преку социјалните медиуми најавуваа пресметка.

Геровски дојде со документи во рацете и кога почна да му ги презентира на Палевски, овој истури боја врз него.

- Advertising -

-Наместо да се тепам, еве ти ја твојата шарена револуција – му рече Палевски на уредникот на „Слободен печат“ и си замина.

Поврзани новости