13-годишно девојче било на годти кај другарка, татко и извршил полов напад врз неа

by Fokus 16:39
16:39

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Ч. (39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

Според полицијата, на 01.06.2018 во 13.00  часот во Полициската станица Прилеп, А.Х. од Прилеп пријавила дека на 31.05.2018 година околу 09.00 часот, додека најзината 11-годишна ќерка била на гости кај другарка во Прилеп, нејзиниот татко Р.Ч. (39) извршил полов напад над истата,

- Advertisements -

Поврзани новости