Ја претепал и ја изгубила свеста

by Fokus 16:36
16:36

Тетовската полиција поднела кривична пријава против тетовец, кој претепал девојка која ја изгубила свеста, информираа од МВР.

Според полицијата, пред два дена околу 08.30 часот, во патничко возило сопственост на пријавениот, на ул. „Браќа Миладинови” во Тетово, по вербална расправија, 28-годишниот Ф.Н. од Тетово физички ја нападнал Џ.Ј. по што со возилото се упатиле кон село Желино. Во близина на селото Џ.Ј. успеала да побегне, по што истата ја изгубила свеста и била пронајдена од случајни минувачи.

- Advertisements -

Поврзани новости