Вечерва опозицискиот СДСМ го одржа централниот митинг во Скопје на само една недела пред предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 11 декември.

Томислав ГЕОРГИЕВ

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.