Зидан задоволен од резултатот со Челзи

by Fokus 10:37
10:37

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го прокоментира ремито на домашен терен со Челзи во првото полуфинале во Лигата на шампионите (1:1).

– Имавме многу подобро второ полувреме. Противникот започна брзо и силно, но мислам дека на крајот резултатот е фер. Сакавме да извршиме висок индивидуален притисок, но кога тоа не е многу добро, тешко се игра. Откако беше постигнат погодокот, игравме подобро. Добивме подобра контрола над играта. Сè уште сме живи и одиме на реваншот со мислите за победа. Генерално, задоволни сме од денешната игра.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Знаеме дека играат добро на противничката половина, имаат борбен тим, малку примаат голови. Челзи не игра во полуфиналето случајно, изјави Зидан.

Повратната средба ќе се одржи на 5 мај во Лондон.

Поврзани новости