Жугиќ се разочара од Канческа-Милевска: Министерке бре, ме јаде твојот срам, сакав да верувам дека не ти лепело рачето

by Fokus

Се чини дека гласот „за“ за потреба од уставни измени на екс-министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска го навлече гневот на дел од симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ.

Актерката Јелена Жугиќ го изрази своето разочарување, додавајќи дека и било срам што таа била директор, а Канческа-Милевска ресорен министер за култура.

„Министерка бреее, ме јаде твојот срам највеќе…се срамам што бев директор а ти ресорен министер за култура, сакав да верувам дека не ти лепело рачето…али тиии свака част сесре вмровке брееј по татко, дедо…сраму мој најголем
Ма немам солзи да не исплачам, али имам љубов да се борам за Независна Суверена Македонија??“, напиша Жугиќ на својот профил на Фејсбук.

Поврзани новости