Жерновски: СЈО мора да крај да ја истера работата

by Фокус 10:00
10:00

Без завршување на процесите коишто Специјалното јавно обвинителство ги почна, не може да имаме надминување на кризата, вели во интервју за Радио Слободна Европа радоначалникот на Центар Андреј Жерновски.

-Не може Македонија утре да има одговорни политичари, доколку овие што го направија криминалот не одговараат за тој сторен криминал. Мора докрај СЈО да ја истера работата и се разбира сето тоа да помине низ судските институции – смета Жерновски.

Тој се надева на позитивна разрешница за предметот за Скопје 2014 и вандализирањето на општината.

Поврзани новости