Жени со жив штит ги бранат полицајците од хулигани провокатори

by Фокус

Група жени кои беа дел од протестот против полициска бруталност, кој официјално заврши пред еден час, формираа жив штит пред полицијаците за да ги заштитат од група хулигани провокатори. Хулиганите со шишиња фрлаат кон Собранието и вербално им се закануваат на новинарските екипи.

Жените кои ги штитат полицајците пробуваат да ги убедат оние кои фрлаат кон Собранието да се повлечат.

Фото: НОВА ТВ

 

Поврзани новости