Жена за малку не се задушила во пожар што избил вчера во куќа во Чаир

by fokus

Во семејна куќа на улицата „Максут Садик“ во скопски Чаир вчера за малку не за задушила 36-годишна жена. Пожаорт избил околу 14,30 од засега непознати причини

Опожарен бил горниот кат и пред огнот да се прошири интервенирала Противпожарна единица при што пожарот навреме е изгаснат.

Повредената Н.И. со возило на Итна медицинска помош е пренесна во Комплекс клиники “Мајка Тереза” на клиниката за токсикологија, каде од страна на доктор констатирано е дека има труење од чад и е задржана на понатамошно лекување.

Поврзани новости