Земјотрес во Бугарија – 3.9 степени по Рихтер

by Fokus

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Бугарија, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во 8.38 часот по локално време, на четири километри од Девин, на длабочина од девет километри.

Речиси половина час пред овој земјотрес, Бугарија ја погоди земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала.

Поврзани новости