Земјотрес утрово го стресе Скопје

by fokus 07:15
07:15

Два земјотреса, неколку минути пред 7 часот утрово, го стресоа Скопје. Едниот земјотрес беше со поголема јачина, а вориот со помал интензитет.

Во моментот очекуваме информации од надлежните за јачината и епицентарот.

Поврзани новости