Земјотресот бил со голема јачина, се обработуваат податоците

by fokus 07:39
07:39

Од Сеизмолошката опсерваторија пред малку го потврдија земјотресот што утринава пред 7 часот ги стресе жителите на главниот град.

Засега добивме информација дека епицентарот бил во Скопје и земјотресот бил со големна јачина, но не можеа точно да го кажат интензитетот бидејќи се уште ги обработувале податоците. Точна информација најавија за кратко.

Поврзани новости