Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер го стресе Дубровник

by fokus 08:23
08:23

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово го потресе Дубровник и околината, јавуваат хрватските медиуми.

Епицентарот на земјотресот бил на море на околу 38 километри западно од Дубровник.

- Advertising -

Потресот бил регистриран околу 2:30 часот утрово. Нема извештаи за материјална штета.

Поврзани новости