Земјотрес на 13 километри од Гостивар

by fokus 15:30
15:30

Земјотрес со слаб интензитет е почувствуван во Македонија. Потресот бил со епицентар на 13 километри од Гостивар, со магнитуда од 2,1 степени според Рихтер.

Претходно, во неделата во 4,08 часот утрото земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер го стресе Скопје.

- Advertisements -

 

Поврзани новости