Ахмети ја напушти Бихаќка без да даде изјава

by Фокус 15:21
15:21

Лидерот на ДУИ Али Ахмети предмалку го напушти седиштето на СДСМ, каде се сретна со мандатарот Зоран Заев, со цел формирање на нова влада.

Ахмети не даде изјава пред новинарите во врска со денешната средба, најавувајќи дека јавноста ќе биде информирана преку партиско соопштение.

- Advertisements -

Во наредните денови треба да продолжат средбите на Заев со Ахмети, но и со лидерите на другите албански партии.

Поврзани новости