Заталкан куршум заврши во прозорец на касарна „Илинден“

by fokus 12:32
12:32

Во касарната „Илинден“, во еден од хангарите заталкан куршум непознат калибар испукан од непознато оружје, паднал на прозорското стакло од куќарката пред хангарот и го скршил по што проектилот се заглавил во другото прозорско стакло.

Како што соопшти МВР, настанот се случил околу 23 часот, а бил пријавен во 23.35 часот.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Повредени нема, а од страна на полициски службеници од СВР-Скопје било излезено на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на настанот.

Поврзани новости