Запален автомобил во велешко Отовица

by fokus 11:50
11:50

Возило „мерцедес Ц 180“ е опожарено синоќа во 01:30 часот во дворот од семејна куќа на улицата „Гоце Делчев“ во велешкото село Отовица.

Возилото е сопственост на 64-годишниот С.И. од Велес. Пожарот е изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица во Велес.

- Advertisements -

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Поврзани новости