Заладување за неколку дена

by Fokus

До задутре утрата ќе бидат студени, наместа температурата ќе се спушта под нулата и по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Во текот на денот ќе се задржи сончево и релативно топло, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

В четврток ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието што ќе предизвика во следните два дена опаѓање на температурата за неколку степени, информираат од УХМР.

Поврзани новости