Заев во моментот е на распит во Обвинителството

by Фокус

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со својот адвокатски тим од 12.30 часот е во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да даде изјава за случајот „Пуч“ во кој е четворообвинет.

Вчера на распит  во обвинителството беше  и првоосомничениот, поранешниот директор на УБК, Зоран Верушевски.

Поврзани новости