Заев: ВМРО-ДПМНЕ зад кулисите работи на уништување на соживотот

by Фокус 14:26
14:26

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски работат на уништување на соживотот во Македонија, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, најавувајќи го последниот пакет разговори од денешната „бомба“.

– Власта перфидно, зад маските, зад кулисите, ја загрозува нашата заедничка иднина – изјави Заев, повикувајќи го Груевски да престане преку неговата пропагандна машинерија да ја обвинува опозицијата дека работи против соживотот.

- Advertisements -

Од разговорите што тој ги објави може да се чуе како високи владините функционери, а најмногу веќе поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, со погрдни зборови ги ословува Албанците и им лепи навредливи квалификации, па дури и говори за конечно расчистување со нив.

Поврзани новости