Заев: Уште не е одлучено дали Рамковниот договор ќе биде вклучен во Преамбулата

by fokus

Премиерот Зоран Заев по средбата со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, одговарајќи на новинарско прашање рече дека сè уште не одлучиле дали во Преамбулата ќе биде вклучен и Рамковниот договор, нешто што го најави вицепремиерот Бујар Османи.

Заев додаде дека вечерва ги чека долга ноќ кога ќе одлучуваат за оваа работа и се останато како предлагачи на предлог уставните измени.

 

Поврзани новости