Заев: Снимката од Јутуб да биде објавенa за да се докаже мојата невиност

by Fokus 11:16
11:16

Премиерот Зоран Заев обвинет во случајот „Поткуп“ истакна дека очекува Апелација да ја прифати жалбата.

– Жалбата е суштествена во самата постапка и се однесува на тоа дали јавно објавените ПИ-мерки во продолжение на рочиштето ќе бидат доказ или не. Јас сакам таа снимка да биде јавно достапна за да може да ја видат сите комплетно, без деловите каде е пресечена заради тоа што не само што сум убеден во добивањето на правдата и потврдувањето на мојата невиност затоа што извршувам висока политичка функција – рече Заев.

 

Поврзани новости