Заев: Се водат истраги против двајца владини функционери

by Fokus 14:35
14:35

Активно се бориме против корупцијата и не случајно двајца членови на Владата веќе се под истрага, изјави денеска премиерот Зоран Заев на самитот Македонија 2025.

– Сузбивањето на корупцијата е многу важно прашање за регионот и за Македонија во правец на привлекување на инвестиции. Истрагите за двајцата членови на Владата се водат врз основа на јавување на граѓани. Тука се само два месеца и веќе се под истрага. Други детали не можам да кажам – рече Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости