Заев од денеска на зимување во Италија

by fokus

Премиерот, Зоран Заев, од денеска па до 17-ти јануари ќе го користи својот зимски одмор, информира владиниот портпарол, Миле Бошњаковски.

На денешната прес конференција, Бошњаковски додаде дека Заев веќе отпатувал во Италија.

Поврзани новости