Заев очекува брзо решение на спорот за името

by Фокус 13:11
13:11

Премиерот Зоран Заев денеска во Дојран истакна дека очекува брзо решение на спорот за името меѓу Македонија и Грција.

– Штом двете страни стигнаа до оваа фаза покажуваат сериозност кон проблемот и очекувам дека ќе има брзо решение. Доста граѓаните веќе не критикуваат, време е да не пофалат – рече Заев.

 

Поврзани новости