Заев: Нема место за толеранција на какви било незаконски дејства

by fokus

Премиерот Зоран Заев денеска ги охрбри институциите да носат одлуки базирани на факти за случајот со уапсениот вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

-Не ги знам сите детали за случајот со осомничениот вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, но ги охрабрувам институциите да спроведат темелна и професионална истрага и да носат одлуки базирани на факти. Нема место за толеранција на какви било незаконски дејства. Институциите мора да бидат целосно посветени во служба на граѓаните и во функција на владеењето на правото, напиша Заев на својата Фејсбук страница.

Поврзани новости