Заев ја доставил кандидатурата за претседател на СДСМ

by fokus 17:56
17:56

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев денеска ја доставил кандидатурата за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија за првите внатрепартиски избори.

-Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја барам поддршка за нов мандат како претседател, на првите директни внатрепартиски избори што ќе се одржат на 21 март. Доколку ја добијам довербата, со мојот нов мандат, најавувам досега најголема политичка акција за промена на начинот на функционирање и менталитетот на политичките партии во нашата земја, почнувајќи токму од СДСМ. Нова политика – Пролетна офанзива за нов пресврт во политичкото делување на #СДСМ и Република Северна Македонија, објави Заев на Фејсбук.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости