Заев и Зорица во приватна посета кај Харадинај

by fokus 11:57
11:57

Премиерот, Зоран Заев и неговата сопруга биле во приватна посета на Приштина, а косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги пречекал во својот дом. Харадинај го објави ова на својата Фејсбук страница.

“Со мојата сопруга Анита, го поздравивме нашиот пријател и мојот македонски колега Зоран Заев и неговата сопруга Зорица во нашата куќа, во надеж дека нашето пријателство ќе се одрази на односите меѓу Приштина и Скопје и нашите граѓани”, напиша Харадинај.

Bashkë me Aniten, mirëpritëm në shtëpinë tonë mikun dhe homologun tim maqedon, Zoran Zaev, me bashkëshorten e tij,…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mercredi 9 mai 2018

Поврзани новости