Заев и министрите утре пред Влада ќе дадат отчет за сработеното

by fokus 19:55
19:55

Премиерот Зоран Заев продружуван од министрите утре ќе одржи прес конферениција во дворот на Владата на која се очекува да даде отчет за сработеното во првата година од владеење.

Прес конференцијата ќе се одржи во дворот на Владата на Република Македонија, кај споменикот на ослободителите на градот Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости