Заев е евакуиран од Собранието

by fokus 00:20
00:20

Полицијата ги изнесува од Собрание повредените пратеници на СДСМ, Зоран Заев и Максим Димитриевски.

Оваа фотографија е објавена на српската  телевизија Н1 и тоа во моментот откако лекарите на Брзата помош интервенирале врз повредените, кои беа нападнати од демонстрантите на „За заедничка Македонија“.

 

Поврзани новости