Заев: Емил Стојменов ќе го испушти летот и ќе патува со автомобил, само да не ја пропушти средбата со премиерот

by Фокус 14:31
14:31

Во последниот сет разговори што ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев може да се слушнат телефонски разговори меѓу шефот на кабинет на Никола Груевски, Мартин Протоѓер и сопствениците на Сител телевизија и Канал 5, Горан Иванов и Емил Стојменов. Исто така, можат да се слушнат и нарачки од власта на уредниците на овие две приватни телевизии.

Во еден од разговорите се слуша како Емил Стојменов е спремен да го откаже летот и со автомобил да замине за Белград, само да не ја пропушти можноста да се сретне со премиерот Груевски.

- Advertisements -

– Премиерот ми рече да ја презакажам средбата од три саат во четири – му вели секретарката на Груевски, за подоцна да му се јави и да му каже дека состанокот е ппрезакажан за во пет саат.

 

Поврзани новости