Заев денеска ќе „пука“ нова бомба

by Фокус

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во седиштето на „Бихачка“ ќе „пука“ нова бомба. Тој, на уште една прес-конференција ќе обелодени нови детали од проектот „Вистината за Македонија“.

На серијалот прес конференции, досега беа објавени повеќе аудио снимки од телефонски разговори кои укажуваат на криминал и злоупотреби во врвот на власта.

Поврзани новости