Вук Јеремиќ најголем фан на Заев: Тој е најценетиот лидер од Западен Балкан во светот

by fokus 21:05
21:05

Поранешниот министер за надворешни работи на Република Србија, Вук Јеремиќ, денеска на Инстаграм објави фотографија од обраќањето на македонскиот премиер, Зоран Заев на Самитот Македонија 2025 и напиша:

-Одличен говор на премиерот на Македонија, Зоран Заев на Самитот Македонија 2025 во Скопје. Моментално најценет лидер од Западен Балкан во светот.

- Advertisements -

Поврзани новости