Вселенскиот патријарх Вартоломеј со честитка за Ковачевски

by Fokus 22:14
22:14

Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честиткичеститки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот премиер на Северна Македонија  Димитар Ковачевски.

Тој исто така испрати честитка и до новата претседателка на
Европскиот парламент, Роберта Метсола.
Неговата Сесветост на Ковачевски и Метсола им посака плодотворна и успешна служба.

Поврзани новости