Вработен во НЛБ банка украл 2 милиони франци и 270.000 евра

by fokus 11:14
11:14

Б.С. (40), вработен во НЛБ банка, вчера од трезорот на банката во Скопје украл 2 милиони франци и 270 илјади евра и избегал.

Случајот вчера околу 17 часот во полиција го пријавил директорот на трезорот на банката. Полицијата распиша меѓународна потерница.

- Advertisements -

МВР најавува повеќе информации во текот на денот.

Поврзани новости