Вонредна лидерска средба пред објавувањето на извештајот

by Фокус 15:07
15:07

Вондредна средба на четворицата лидери на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА е закажана во 15 часот во Клубот на пратеници. На средбата Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, ќе се сретнат со амбасадорот на САД Џес Бејли и претставници на Мисијата на ЕУ во Скопје.

На средбата претставниците на ЕУ и САД ќе им ја соопштат оценкатата од извештајот за тоа дали има услови за фер избори на 24 април директно на лидерите на партиите потписнички на Договорот од Пржино.

- Advertisements -

Извештајот кој првично требаше да биде објавен во 14:30 часот, поради лидерската средба, ќе биде објавен во 16:30 часот.

Поврзани новости