Водено торнадо на плажа на Халкидики

by Фокус 18:37
18:37

Водено торнадо е снимено во Грција за време на невреме.

„На плажата Ксенија, на Касандра, сместена во заливот, на околу четири километри од едно од омилените летувалишта на Србите и Македонците – Пефкохори. Блиску е и до местото Паљури“ пишува на објавата на социјалните мрежи.

Се работи чест и познат временски феномен, кој се случува речиси секоја година.

Поврзани новости