Во возилото кое излета на патот Неготино-Кавадарци се превезувало семејство, починало лице на возраст од 89 години

by fokus 19:52
19:52

Јавното обвинителството изврши увид на местото на сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино-Кавадарци во која едно лице почина, а тројца се повредени.

Според информациите од Обвинителството, возилото марка „Опел корса“ со скопски регистерски таблици излетало од патот околу 13.50 часот, а во него се превезувале четири лица, членови на едно семејство.

- Advertisements -

Во близина на село Прждево, од засега неутврдени причини, возилото излетало од патот, по што од здобиените повреди животот го изгубило лице на возраст од 89 години. Возачот и патниците се здобиле со повреди, а поради сериозноста на повредите еден од нив е упатен на лекување во Скопје.

Јавниот обвинител издаде наредба за вршење на сообраќајно техничко вештачење со цел утврдување на причините за сообраќајната несреќа.​

Се преврте возило на автопатот Неготино – Демир Кпија- едно лице загина, три се повредени

Поврзани новости