Во собраќајка тешко повреден кичевец откако со возило удрил во бетонски столб

by fokus
Во текот на вчерашниот дена во 13:45 часот на улица „Ужичка“ во Кичево, кичевец Р.Ц.(56), управувајќи патничко возило „лада нива“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото, преминал на спротивната коловозна лента и удрил во бетонски столб.
-Р.Ц.се здобил со тешки телесни повреди и пренесен во Општата болница во Кичево, а потоа и во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР- Охрид.

Поврзани новости