Во Сирија загинал Албанец од Скопје

by Фокус

Деновиве е убиен 23 годишен Албанец од скопската населба Гази Баба, јавува „Коха“. Околностите на убиството не се познати, само се знае дека тој заминал во Сирија откако таму влегле силите на Исламската држава (ИСИС).

Поврзани новости