Во пожар изгоре луксузен автомобил БМВ-7

by fokus 14:15
14:15

Луксузен автомобил БМВ-7 вчера изгоре во пожар, што избувнал во подземна гаража во стамбениот комплекс Гранд Престиж во Скопје. Како што дознава „Фокус“, автомобилот бил во сопственост на извесен скопјанец Трајче П.

Според МВР, пожарот избувнал во 6 часот утрото, по што интервенирала противпожарна екипа. Полицијата извршила увид, по што треба да се утврди дали пожарот бил подметнат.

Поврзани новости