Во недела „инвазија“ на Водно од велосипедисти од цела Македонија

by fokus 11:33
11:33

Планината Водно важи за едно од најпосетуваните места од рекреативците и планинарите од цела Македонија.

Македонскиот велосипедски тим во недела организира настан, на кој ќе се вози низ Водно со цел зачувување на оваа планина по најавената изградба на гасовод.

- Advertisements -

Поврзани новости