(ВИДЕО) Граѓаните застанаа пред багерите на Водно: Се обидоа да не прегазат!

by fokus 11:42
11:42

Група граѓани се одзваа на повикот на здружението „Го сакам Водно“ и застанаа пред багерите ќе се обидат да го спречат кастрењето на шумата и изградбата на гасоводот преку оваа планина.

Како што ни сведочат присутните, багеристите добиле наредба да ги газат насобраните луѓе, но истата ја одбиле. Како што пренесоа, на телевизиска екипа не и било дозволено да го снима протестот на активистите.

- Advertisements -

Видео – Жаклина Мијалковиќ Анастасова

Publiée par Жаклина Мијалковиќ Анастасова sur Mercredi 29 août 2018

Поврзани новости