„Во Македонија секој има право да го вее своето знаме, освен ние Македонците“

by Fokus

На својот профил на Фејсбук, првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, објави извадок од неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“.

Притоа тој упати порака дека во Македонија сите можат да го веат сопственото знаме, освен Македонците.

„Во Македонија секој има право да го вее своето знаме, само ние Македонците не можеме да го вееме нашето знаме и да кажеме дека сме Македонци. Еве до каде нѐ донесоа со нивната сервилност и глупавост во дипломатијата, напиша Мицкоски.

Поврзани новости